Czy na trądzik różowaty pomoże krem?

5/5 - (1 vote)

Trądzik różowaty – zmora dzisiejszego świata

Trądzik różowaty jest zmorą wielu dorosłych osób. Problem ten jest coraz powszechniejszy, coraz więcej osób stara się z nim walczyć. Trądzik różowaty, jak każda choroba niesie ze sobą pewne problemy, niedogodności oraz ryzyka. Według szacunków chorobę tę może mieć około 10 procent osób w wieku 30 do 40 lat.

Jak rozpoznać trądzik różowaty?

Dosyć łatwo rozpoznać omawianą chorobę. Na wielu stronach internetowych znajdziemy mnóstwo fotografii, na których można zobaczyć jak wygląda skóra dotknięta tym problemem. Trądzik ten czasami utożsamiany jest z trądzikiem młodzieńczym, jednak nie ma z nim nic wspólnego. Na trądzik młodzieńczy cierpią osoby młode, w wieku dojrzewania, a trądzik różowaty dotyka osób nieco starszych.

Trądzik różowaty na początku objawia się zaczerwieniem skóry, po czasie pojawiają się krostki, które często tworzą drobniutką kaszkę. W wielu przypadkach na skórze pojawiają się ropne krosty, które mogą być przyczyną tworzenia się niezbyt przyjemnych dla oka blizn. Obrzęk związany z tą chorobą pojawia się najczęściej w okolicach powiek, uszu, szyi, dekoltu. Bardzo często obserwujemy go na policzkach oraz na czole.

Kremy do walki z trądzikiem

W walce z każdym rodzajem trądziku ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry. Ważne jest aby kremy stosowane do walki z tą chorobą nie podrażniały skóry. Muszą one działać na skórę łagodnie i przeciwzapalnie. Jeżeli zakupimy jakiś krem i okaże się, że zamiast pomagać daje efekty odwrotne od razu trzeba go odstawić. Przed zakupem kremu warto skonsultować się ze swoim lekarzem, farmaceutą, a najlepiej z dermatologiem.

Krem zwalczający trądzik różowaty powinien być naturalny i zawierać jak najmniej składników. Istotne jest to aby było w nim mało olejków eterycznych, które mogą uczulać skórę. Krem na trądzik różowaty nie powinien także zawierać w swoim składzie alkoholu, mięty, kamfory, gdyż te składniki mogą pogorszyć obrzęki na skórze. Kremy na trądzik powinny zawierać w szczególności: rumianek, aloes, dziką różę, cynk, selen, witaminy z grupy B. Składniki te świetnie nadają się do walki z tego typu chorobami skórnymi.  Krem należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce, czy opakowaniu. W czasie trądziku niebywale istotne jest delikatne i częste mycie twarzy poprzedzające nakładanie kremu na chore miejsca.

Trądzik różowaty – czy sam krem wystarczy?

W wielu przypadkach kremy pomagają w walce z trądzikiem różowatym. Regularne i konsekwentne przestrzeganie zasad stosowania kremów może doprowadzić do wyleczenia skóry. kremy posiadają wspaniałe właściwości, które są w stanie poradzić sobie z chorobą. Na rynku dostępnych jest wiele kremów różnych firm, warto dobrać krem o optymalnych składnikach, który będzie w stanie nam pomóc. W przypadku nie trafienia z odpowiednim kremem, zawsze można spróbować innego. Oczywiście jednocześnie można stosować wiele kremów i specyfików w zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia danych kremów.

maść na trądzik różowaty

Acnerose: skuteczne rozwiązane bez recepty.

Jednak zdarzają się przypadki chorych, którym stosowanie kremów nie jest w stanie pomóc. Wszystko zależy od stopnia rozwoju choroby oraz od reakcji organizmu pacjenta. W walce z trądzikiem bardzo ważna jest odpowiednia dieta – którą opisano tutaj – http://chorobaospa.net.pl/czy-rozowaty-tradzik-mozna-wyleczyc-sama-dieta/. Dobre dobieranie posiłków może okazać się kluczem do sukcesu i będzie wspomagało działanie kremów. Są też sytuację, gdy choroba nie chce ustąpić nawet po świetnym zbilansowaniu diety i przy stosowaniu dobrej jakości kremów. Wtedy prawdopodobnie trzeba będzie posiłkować się antybiotykami, które może nam przepisać tylko lekarz.

Dodatkowo warto pamiętać, że sport jest dobry na wszystko, także na trądzik. Uprawianie sportu bardzo dobrze wpływa na cały nasz organizm i na pewno przyczyni się do szybszego pokonania trądziku.

Pamiętajmy, że przed rozpoczęciem leczenia trądziku różowatego wskazana jest wizyta u lekarza specjalisty. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu lekarz jest w stanie od razu dobrać odpowiednią terapię, która przyczyni się do szybkiego zaradzenia chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

21 + = 26