Jak zwalczyć cellulit na nogach?

Cellulit na udach to zmora większości kobiet i większość z nas posiada go na udach w różnym stopniu zaawansowania. Bardzo często jest przyczyną kompleksów ograniczających choćby noszenie krótkich sukienek, kostiumów kąpielowych czy szortów. Walkę z cellulitem należy podjąć jak najszybciej, nawet wtedy, gdy jest on jeszcze niewidoczny na naszej skórze. Z wiekiem i z pojawiającymi się zmianami w procesach przemiany materii prawie z pewnością się pojawi. 

Przyczyny cellulitu na nogach

Podstawową przyczyną pojawienia się cellulitu na udach są zaburzenia mikrokrążenia polegające na utrudnieniach w przepływie krwi i tworzeniu się zastojów oraz obrzęków. Komórki tłuszczowe w naszym organizmie staje się powiększają a toksyny magazynują się w tkankach zamiast zostać wydalone na zewnątrz. To proces, który systematycznie narasta i wywołuje zmiany w całym organizmie widoczne m.in. poprzez tworzenie się grudek cellulitu.

Cellulit na udach dotyka przede wszystkim kobiety rasy białej, a na jego przyczyny składają się głownie błędy żywieniowe i ograniczona aktywność fizyczna. Dieta bogata w słodycze, sól, przetworzone produkty, mięso napakowane hormonami i antybiotykami, wszystko to powoduje powszechność problemu cellulitu.

Ważnym czynnikiem wpływającym na powstawanie cellulitu na udach jest ograniczanie aktywności fizycznej. Zmiany w katalogu zawodów wywołane rewolucją technologiczną przyspawały nas do krzeseł w pracy i foteli w domu. W konsekwencji powszechne stały się zaburzenia krążenia, żylaki na nogach oraz cellulit na udach. Tę grupę przyczyn najłatwiej zmienić, po prostu należy wprowadzić do codziennego życia sport i to kilka razy w tygodniu. Zmiany będą odczuwalne bardzo szybko i to na wielu poziomach, a jedną z nich będzie wyraźna redukcja cellulitu.

Jak zwalczyć cellulit na nogach?

cellulit - nogiIstnieje kilka sprawdzonych sposobów na cellulit na nogach, ale i na całym ciele. Jednym z nich jest naprzemienny, zimny i gorący prysznic, który łatwo wykonać przy każdej kąpieli. Intensywny prysznic ze zmianą temperatury wody pobudzi krążenie krwi i przyspieszy jej przepływ. Rozszerzające się i zwężające naczynia krwionośne przepompują przez organizm krew dotleniając każdą tkankę naszego ciała przyspieszając w ten sposób metabolizm i usuwając w szybszym tempie toksyny, niepożądane pozostałości przemiany materii. 

Po każdym takim prysznicu, w skórę nóg i całego ciała należy intensywnie wmasować krem antycellulitowy. W ofercie sklepów kosmetycznych stacjonarnych i online istnieje ogromny wybór preparatów. Swoje poszukiwania odpowiedniego dla siebie można zacząć od Vialise zawierającego wszystkie niezbędne substancje ułatwiające redukcję cellulitu: kofeinę, algi, kasztanowca, ekstrakt z bluszczu. Wszystkie one przyczyniają się do rozbicia tkanek tłuszczowych. 

Warto przeczytać – Preparaty na cellulit: Najlepszy sposób na kompleksy każdej kobiety

Masaże i folia na cellulit

Pełen domowy zabieg na cellulit na udach, który zaczynamy od naprzemiennej kąpieli i wmasowania w nogi kremu na cellulit warto kontynuować poprzez intensywny masaż. Ten sam krem antycellulitowy może delikatnie wmasować w skórę, ale można to też zrobić intensywnie dłońmi a jeszcze lepiej masażerem. Wówczas wszystkie składniki kremu szybciej przedostaną się pod skórę zewnętrzną, a ciepło wytwarzane przez masaż podnosi siłę działania rozgrzewającej kofeiny czy kasztanowca. 

Dla zintensyfikowania skuteczności zabiegu, po posmarowaniu nóg kremem warto zawinąć je w folię spożywczą i położyć się pod ciepły koc. Temperatura wytwarzająca się po folią przyspieszy działanie preparatu, ale też podniesie jakość całego zabiegu. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 54