Jak zwalczyć cellulit na nogach?

5/5 - (1 vote)

Cellulit na udach to zmora większości kobiet i większość z nas posiada go na udach w różnym stopniu zaawansowania. Bardzo często jest przyczyną kompleksów ograniczających choćby noszenie krótkich sukienek, kostiumów kąpielowych czy szortów. Walkę z cellulitem należy podjąć jak najszybciej, nawet wtedy, gdy jest on jeszcze niewidoczny na naszej skórze. Z wiekiem i z pojawiającymi się zmianami w procesach przemiany materii prawie z pewnością się pojawi. 

Przyczyny cellulitu na nogach

Podstawową przyczyną pojawienia się cellulitu na udach są zaburzenia mikrokrążenia polegające na utrudnieniach w przepływie krwi i tworzeniu się zastojów oraz obrzęków. Komórki tłuszczowe w naszym organizmie staje się powiększają a toksyny magazynują się w tkankach zamiast zostać wydalone na zewnątrz. To proces, który systematycznie narasta i wywołuje zmiany w całym organizmie widoczne m.in. poprzez tworzenie się grudek cellulitu.

Cellulit na udach dotyka przede wszystkim kobiety rasy białej, a na jego przyczyny składają się głownie błędy żywieniowe i ograniczona aktywność fizyczna. Dieta bogata w słodycze, sól, przetworzone produkty, mięso napakowane hormonami i antybiotykami, wszystko to powoduje powszechność problemu cellulitu.

Ważnym czynnikiem wpływającym na powstawanie cellulitu na udach jest ograniczanie aktywności fizycznej. Zmiany w katalogu zawodów wywołane rewolucją technologiczną przyspawały nas do krzeseł w pracy i foteli w domu. W konsekwencji powszechne stały się zaburzenia krążenia, żylaki na nogach oraz cellulit na udach. Tę grupę przyczyn najłatwiej zmienić, po prostu należy wprowadzić do codziennego życia sport i to kilka razy w tygodniu. Zmiany będą odczuwalne bardzo szybko i to na wielu poziomach, a jedną z nich będzie wyraźna redukcja cellulitu.

Jak zwalczyć cellulit na nogach?

cellulit - nogiIstnieje kilka sprawdzonych sposobów na cellulit na nogach, ale i na całym ciele. Jednym z nich jest naprzemienny, zimny i gorący prysznic, który łatwo wykonać przy każdej kąpieli. Intensywny prysznic ze zmianą temperatury wody pobudzi krążenie krwi i przyspieszy jej przepływ. Rozszerzające się i zwężające naczynia krwionośne przepompują przez organizm krew dotleniając każdą tkankę naszego ciała przyspieszając w ten sposób metabolizm i usuwając w szybszym tempie toksyny, niepożądane pozostałości przemiany materii. 

Po każdym takim prysznicu, w skórę nóg i całego ciała należy intensywnie wmasować krem antycellulitowy. W ofercie sklepów kosmetycznych stacjonarnych i online istnieje ogromny wybór preparatów. Swoje poszukiwania odpowiedniego dla siebie można zacząć od Vialise zawierającego wszystkie niezbędne substancje ułatwiające redukcję cellulitu: kofeinę, algi, kasztanowca, ekstrakt z bluszczu. Wszystkie one przyczyniają się do rozbicia tkanek tłuszczowych. 

Warto przeczytać – Preparaty na cellulit: Najlepszy sposób na kompleksy każdej kobiety

Masaże i folia na cellulit

Pełen domowy zabieg na cellulit na udach, który zaczynamy od naprzemiennej kąpieli i wmasowania w nogi kremu na cellulit warto kontynuować poprzez intensywny masaż. Ten sam krem antycellulitowy może delikatnie wmasować w skórę, ale można to też zrobić intensywnie dłońmi a jeszcze lepiej masażerem. Wówczas wszystkie składniki kremu szybciej przedostaną się pod skórę zewnętrzną, a ciepło wytwarzane przez masaż podnosi siłę działania rozgrzewającej kofeiny czy kasztanowca. 

Dla zintensyfikowania skuteczności zabiegu, po posmarowaniu nóg kremem warto zawinąć je w folię spożywczą i położyć się pod ciepły koc. Temperatura wytwarzająca się po folią przyspieszy działanie preparatu, ale też podniesie jakość całego zabiegu. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =