Jak trwale usunąć zaskórniki

4.4/5 - (7 votes)

Zaskórniki – jak się pozbyć?

Zaskórniki inaczej zwane wągrami są trudne do zwalczenia zarówno dla nastolatków jak i dla dorosłych. Ich występowanie nie ogranicza się do płci lub wieku. Mogą się pojawić u osób o cerze tłustej, mieszanej i suchej w postaci ciemnych kropek. Produkty dostępne na rynku nie są w stanie poradzić sobie z zaskórnikami na twarzy, których wolelibyśmy nikomu nie pokazywać. ,,Jak usunąć zaskórniki’’ i ,,jak pozbyć się zaskórników’’ to pytania często zadawane na forach internetowych. Zazwyczaj możemy zobaczyć dziesiątki domowych sposobów na zaskórniki, najczęściej na zaskórniki na nosie lub też na zaskórniki na policzkach. Rzadko wspominane są zabiegi kosmetyczne, które w rzeczywistości są znacznie skuteczniejsze. Samo wyciskanie zaskórników to za mało, aby pozbyć się ich na długo. Jest to również dość bolesna metoda w porównaniu do poniższych zabiegów.

Zabiegi na zaskórniki:

Peelingi chemiczne

Usuwanie zaskórników jest możliwe dzięki peelingom, których skuteczność zawdzięczamy kwasom: migdałowemu, salicylowemu, pirogronowemu lub glikolowemu. Mają działanie złuszczające i oczyszczające. Skóra po zabiegu jest gładka, czysta i dotleniona. Poprawione jest jej ukrwienie, co wpływa na jej koloryt.

Zabieg Acnelan

Połączenie kwasów: migdałowego, salicylowego, szikiowego oraz sodium lepargilate działa nie tylko na zaskórniki, ale również na walkę z trądzikiem. Zazwyczaj te dwa problemy pojawiają się razem. Dzięki temu zabiegowi możemy pozbyć się ich obu za jednym zamachem.

Peeling kawitacyjny

Kawitacja używa fal ultradźwiękowych w celu dogłębnego oczyszczenia skóry. Dzięki niemu można usunąć nadmiar sebum, które odpowiada za zaskórniki. Jest to delikatny i naturalny zabieg, który pozostawia skórę czystą i zregenerowaną. Takie efekty utrzymują się około 3-6 miesięcy pod warunkiem przebycia serii od 4-6 zabiegów. Dla niecierpliwych: zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu 😉

Mikrodermabrazja

Za pomocą głowicy z kryształkami diamentu następuje ścieranie martwego naskórka. Jest to bezbolesny proces, dzięki któremu zostają poprawione mikrokrążenie oraz procesy regeneracyjne. Cera zostaje oczyszczona z nadmiaru sebum. Usunięte zostają również zaskórniki na plecach i szyi. Skóra w rezultacie jest wygładzona, oczyszczona i zregenerowana. Efekty utrzymują się minimum 6 miesięcy. Sugerowana seria zabiegów to od 4-6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 + = 85