Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto?

5/5 - (27 votes)

Dolina łez to mniej powszechne i przyjemniejsze dla ucha określenie na, dobrze znane większości kobiet, worki i cenie pod oczami. Poza tym, że są one nieestetyczne to dodają nam lat i sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną i smutną. Proces starzenia nie obchodzi się łaskawie ze szczególnie wrażliwą okolicą oczu. Czasem rozwiązaniem problemu może być odpowiedni makijaż, jednak kiedy to nam nie wystarcza warto wziąć pod uwagę wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym.


Preparaty na bazie tego kwasu uzupełniają deficyt tkanki podskórnej, zanikającej w procesie starzenia, i jednocześnie niwelują cienie oraz zasinienia pod oczami. Ponadto, dzięki zdolności kwasu hialuronowego do magazynowania wody skóra jest bardziej nawilżona jędrna i nabiera świeżego wyglądu. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest wiotczejąca skóra na dolnych powiekach, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz tworzenie się bruzd w obrębie oczodołów przebiegających skośnie na policzki. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym daje efekt bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu i utrzymuje się około 18 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym jest dosyć prostym zabiegiem, jednak powinien być on przeprowadzany tylko i wyłącznie przez lekarza. Na zabieg warto udać się no makeup, czyli bez jakiegokolwiek makijażu na twarzy. Przez zabiegiem będzie on musiał zostać usunięty m.in. po ty, by uniknąć zabrudzeń kosmetykami ostrzykiwanego miejsca. Następnie trzeba odkazić okolice twarzy, na których ma być wykonany zabieg. Później zostaje podany środek znieczulający i może to być element nieco bolesny dla osób z niskim progiem bólu. Jednak czeka nas tylko kilka ukłuć. Po zadziałaniu środka znieczulającego lekarz przystępuje do głównej części zabiegu niwelowania doliny łez kwasem hialuronowym, czyli wykonania iniekcji metodą liniową. Każda dolina łez to jedno ukłucie igły. Lekarz wbija igły odpowiednie miejsca, a kwas wstrzykiwany jest podczas wyjmowania igły. Iniekcje są przeprowadzane zawsze pod kontrolą dotyku. Bezpośrednio po zakończeniu iniekcji lekarz wykonuje masaż, który ma na celu odpowiednie wymodelowanie i równomierne rozłożenie wypełnienia. Końcowym etapem zabiegu jest chłodzenie okolicy oczu, co uśmierza ból i zapobiega opuchliźnie.
Przez pierwsze dni po wykonaniu zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należy unikać wywierania ucisku na okolicę poddaną zabiegowi oraz nie przemęczać się fizycznie. W kolejnych tygodniach zaleca się unikania nadmiernego zimna czy gorąca oraz nasłonecznienia. Jeśli zabieg był przeprowadzany latem najlepiej nie rozstawać się okularami przeciwsłonecznymi. Tymczasowo zrezygnować z wizyt w saunie czy solarium.

Wypełnianie bruzd nosowo- wargowych kwasem hialuronowym

Konsekwencją starzenia się skóry jest również tworzenie się bruzd nosowo- wargowych. To zmarszczki rozciągające się od bocznego skrzydełka nosa, ku dołowi, w kierunku kącika ust. Istnieją dwa rodzaje zmarszczek tego typu nazywane dynamicznymi lub statycznymi. Ich podział wynika ze sposobu tworzenia się bruzd nosowo- wargowych i ma znaczenie przy planowaniu zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Zmarszczki powstałe w sposób dynamiczny (czynny), czyli w trakcie pracy mięśni, prognozują lepsze efekty. Wypełnianie zmarszczek będących wynikiem procesu starzenia się skóry, czyli statycznych, mają mniejsze prawdopodobieństwo powodzenia.
Kwas hialuronowy na zmarszczki może praktycznie całkowicie je zniwelować, ale należy pamiętać, że efekty zabiegu są uzależnione od głębokości bruzd nosowo- wargowych.
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest mało skomplikowanym zabiegiem, jednak powinien być on przeprowadzany tylko i wyłącznie przez lekarza. Na zabieg warto udać się no makeup, czyli bez jakiegokolwiek makijażu na twarzy. Przez zabiegiem będzie on musiał zostać usunięty m.in. po ty, by uniknąć zabrudzeń kosmetykami ostrzykiwanego miejsca. Następnie trzeba odkazić okolice twarzy, na których ma być wykonany zabieg. Później zostaje podany środek znieczulający i może to być element nieco bolesny dla osób z niskim progiem bólu. Jednak czeka nas tylko kilka ukłuć.

Po zadziałaniu środka znieczulającego lekarz przystępuje do głównej części zabiegu niwelowania bruzd nosowo- wargowych kwasem hialuronowym, czyli wykonania iniekcji metodą tunelową, punktową bądź też punktowo- liniową w połączeniu z techniką kompresyjną, którą wykorzystuje się przy zmarszczkach powierzchniowych i średnio głębokich. Przy użyciu metody tunelowej zmarszczka zostaje lekko rozciągnięta, nakłuwana na końcach i tunelowana metoda liniową. Wstrzykiwane są niewielkie ilości kwasy przy wyciąganiu igły. Z kolei w technice punktowej mamy znacznie więcej nakłuć. Natomiast wykorzystanie metody kompresyjnej różni się tym, że lekarz łapie bruzdę chwytem obcęgowym i wtedy przystępuje do iniekcji.

Przy wypełnieniu głębokich zmarszczek nosowo-wargowych stosuje się technikę kolumnową. Lekarz unosi bruzdę nosowo-wargową dwoma palcami i wykonuje iniekcję na maksymalną głębokość kierując igłę prostopadle do powierzchni skóry. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest powoli do momentu, aż widoczny będzie powierzchowny bąbel w skórze właściwej. Bezpośrednio po zakończeniu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym lekarz wykonuje masaż, który ma na celu odpowiednie wymodelowanie i równomierne rozłożenie wypełnienia. Końcowym etapem zabiegu jest chłodzenie okolicy oczu, co uśmierza ból i zapobiega opuchliźnie.
Przez pierwsze dni po wykonaniu zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należy unikać wywierania ucisku na okolicę poddaną zabiegowi oraz nie przemęczać się fizycznie. W kolejnych tygodniach zaleca się unikania nadmiernego zimna czy gorąca oraz nasłonecznienia. Niewskazane jest również stosowanie makijażu. Najlepiej tymczasowo zrezygnować z wizyt w saunie czy solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 75 = 77