Depilacja laserowa – poznaj zabieg przydatny każdej kobiecie!

5/5 - (31 votes)

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych jakie przeprowadzane są w polskich klinikach medycyny estetycznej. Porównamy dziś dla Państwa dwa urządzenia do wykonywania tego typu zabiegu.


Laser Vectus i laser Light Sheer, co to za urządzenia?

Usuwanie owłosienia laserem to zabieg podczas którego wiązka światła generowana przez głowicę dociera do mieszków włosowych i reagując z zawartą w nich melaniną, wypala cebulkę włosa uniemożliwiając ponowny jego wzrost. Laser Vectus to urządzenie zdecydowanie nowsze niż Light Sheer. Jego stworzeniem oraz testami zajmowali się miedzy innymi naukowcy z Harvard Uniwersity w USA.

Cztery najważniejsze cechy laserów do depilacji.

 • Bezpieczeństwo – W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą okazuje się laser Vectus. Laserowa depilacja wykonywana jest przy użyciu światła o bardzo wysokiej temperaturze. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, producenci lasera Vectus wyposażyli go w głowicę Skintel. Mierzy ona w trakcie całego zabiegu poziom melaniny zawartej w skórze, na bieżąco regulując intensywność naświetlania. Niestety laser Light Sheer nie posiada takiej opcji i w trakcie trwania zabiegu, kosmetolog musi ręcznie regulować moc lasera co może wiązać się z ryzykiem wystąpienia poparzenia. Depilacja laserowa Light Sheer nie jest zalecana dla osób o bardzo jasnej karnacji i delikatnej skórze.
 • Skuteczność –  skuteczne usuwanie włosów laserem to zdecydowanie domena lasera Vectus. Jego zaawansowana głowica i komputer regulujący moc pracy, gwarantują najwyższa na rynku skuteczność.
 • Komfort – depilacja laserowa to zabieg wymagający czasu i precyzji. Czy depilacja laserowa boli? W przypadku większości dostępnych an rynku urządzeń, trwała depilacja może powodować dyskomfort a nawet ból. Światło lasera powoduje trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Nie dotyczy to jednak pacjentów, którzy zdecydowali się na wybór urządzenia Vectus. Zaawansowany system chłodzący i stała regulacja mocy urządzenia sprawia, ze zabieg z wykorzystaniem lasera Vectus jest całkowicie bezbolesny.
 • Szybkość – Tutaj znowu zdecydowanym zwycięzcą okazuje się laser Vectus. Inne urządzenia w wśród nich Light Sheer, wymagają nieraz kilkukrotnego naświetlania jednego obszaru ciała w trakcie zabiegu. Laser Vectus wyklucza ten problem tym samym stanowczo skracając czas trwania zabiegu.

Depilacja laserowa to marzenie i rozwiązanie licznych problemów estetycznych zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Omówimy teraz w kilku zdaniach podstawowe kwestie związane z zabiegami.

Laserowa depilacja – jak się przygotować?

Przed zabiegiem należy jedynie pamiętać aby skóra, która ma zostać poddana zabiegowi była czysta i sucha. Nie należy przed zabiegiem stosować żadnego rodzaju kremów.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

W przypadku laserów starszej generacji, tkaich jak Light Sheer, wymagane było często kilkanaście zabiegów. Laser Vectus jest na tyle skuteczny, że w większości przypadków wystarcza od 4 do 6 zabiegów aby laserowa depilacja była skuteczna i trwała.

Depilacja laserowa – cena

W zależności od miejsca, które bezie poddawane zabiegowi jakim jest depilacja laserowa koszt dobierany jest indywidualnie. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie kosmetologicznym, specjalista omawia z pacjentem zabieg jakim jest laserowa depilacja cena może być bardziej korzystna w przypadku wykupienia serii zabiegów.

Depilacja laserowa skutki uboczne

Oparzenia po depilacji laserowej to częsty skutek stosowania laserów starszej generacji. W przypadku lasera Vectus ich powstanie jest całkowicie niemożliwe. Zaawansowany system chłodzenia to nowość i wyjątkowo skuteczne zabezpieczenie.Dlatego nie zastanawiaj sie i kup pakiet Vectus.

Depilacja laserowa – opinie

Pacjenci kliniki medycyny estetycznej zdecydowanie wskazują, że laser Vectus to strzał w dziesiątkę! Bezpieczeństwo, szybkość działania, precyzja oraz komfort podczas zabiegu pozostawiają konkurencje taką jak Light Sheer daleko w tyle.

3 thoughts on “Depilacja laserowa – poznaj zabieg przydatny każdej kobiecie!

 1. claudia

  Ja robilam w zeszlym roku depilacje w clinica cosmetologica w gdyni i od tego czasu nie widze zeby wloski odrastaly mi jakkolwiek, moze jakies pojedyncze jasne, ale generalnie to juz sie nie gole wcale.

  Reply
 2. darunia

  szczerze to nie wyobrazam sobie zeby depilowac sie klasycznym wyrywaniem wlosow woskiem – przeciez to boli niesamowicie a efekt jest i tak beznadziejnie krotki.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 6