Łupież pstry – leczenie domowe jako pomoc w pozbyciu się choroby. Czy istnieją skuteczne metody na tę dolegliwość?

5/5 - (33 votes)

Kiedy zachorujemy na łupież pstry, leczenie domowe to często pierwsza deska ratunku. Dolegliwość ta nie jest wyjątkowo groźna, ale skutkuje dużym dyskomfortem dla chorego. Żółtobrunatne lub różowe plamy zajmują rozległe obszary skóry, która następnie złuszcza się, swędzi i piecze. Choć trudno jest wyleczyć łupież pstry, leczenie domowymi sposobami może dać dobre rezultaty.

Łupież pstry – leczenie domowe – sposoby, które gwarantują poprawę

Leczenie domowe łupieżu pstrego sposobami naturalnymi jest stosunkowo proste. Profilaktyka choroby ogranicza się właściwie do utrzymywania właściwego poziomu higieny osobistej. Gdy lekarz zdiagnozuje u nas łupież pstry, oprócz koniecznych medykamentów można także stosować na łupież pstry leczenie domowe. Sposoby stosowane już wiele lat temu, przez naszych przodków to często wszystko, czego potrzebujemy. Domowe leczenie łupieżu pstrego może być prowadzone przy użyciu:

  • czosnku, który, świeżo wyciśnięty, należy wcierać w zmiany dwa razy dziennie. Czosnek nie tylko niszczy grzyby będące przyczyną choroby, ale też ogranicza swędzenie przynosząc natychmiastową ulgę choremu;
  • maści wykonanej z wody, pieprzu i kurkumy – należy ją stosować tak jak czosnek;
  • olejku herbacianego lub sody oczyszczonej, stosowanych tak samo jak powyższe.

Pityver płyn na łupież pstryNie musimy ograniczać się do wcierania substancji leczniczych, takich jak np. skuteczne kosmetyki Pityver, w zainfekowane miejsca, by wyleczyć łupież pstry. Leczenie domowymi sposobami to również gorące kąpiele z mocnym wywarem glistnika jaskółczego ziela. Jednak w tym przypadku należy pamiętać o tym, że wywaru takiego nie można pić, ponieważ jest on trujący. Można się również kąpać używając szamponu z posiadającym właściwości antyseptyczne dziegciem, którego efektywność została udowodniona dawno temu w terapii chorób dermatologicznych, a więc i łupieżu pstrego. Leczenie domowe sposobem tym można stosować jednak tylko jako dodatek do wymienionych wcześniej metod.

Łupież pstry – leczenie octem jako jedna z najskuteczniejszych metod

Łupież pstryLeczenie łupieżu pstrego octem to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się go. Choroba nie lubi szczególnie octu jabłkowego. Najlepsze efekty daje wystawienie zmian skórnych na działanie octu przez kilka minut dziennie. Rezultaty powinny być widoczne po okołu tygodniu systematycznego wykonywania zabiegu. Wtedy powinien być zauważalny zanik plam wywoływanych przez łupież pstry, domowe sposoby powinny przynieść pierwsze owoce. Wymieniając najlepsze domowe metody na leczenie tej dermatologicznej dolegliwości, nie można zapomnieć też o jednej z najprostszych, mianowicie o wystawianiu zainfekowanych miejsc na działanie promieni słonecznych. Chorobotwórcze grzyby poddane działaniu promieniowania UV obumierają, co eliminuje przyczynę problemu. Warto również pamiętać, że niektóre skuteczne maści przeciwgrzybicze zawierające ketokonazol są dostępne w aptekach bez recepty.

Stosując powyższe metody powinniśmy być w stanie wyleczyć łupież pstry. Leczenie domowe, sposoby wykorzystywane od setek lat, mogą okazać się wystarczające, jednak gdy po około miesiącu ich stosowania nie zauważymy żadnych efektów, znaczy to, że trzeba udać się do dermatologa. Choroba najprawdopodobniej rozwinęła się do takiego stopnia, że wyleczenie jej bez specjalnych, dostępnych tylko na receptę środków, nie będzie możliwe. Niestety, nawet po całkowitej rekonwalescencji, dolegliwość ma tendencję do nawracania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53 + = 62