Implanty zębowe sposobem na piękny uśmiech. Sprawdź!

5/5 - (7 votes)

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły uzębienie na skutek różnych przypadków chorobowych lub wypadkowych. Implanty zębowe to wybór wielu pacjentów, którzy wahają się między sztuczną szczęką, a innymi metodami poprawienia estetyki uśmiechu. Z jakich implantów dostępnych na rynku stomatologicznym możemy skorzystać?

Implanty zębów- czym są i jakie są ich zastosowania?Korona na implant stomatologiczny

Czym są implanty zębów i w jakich sytuacjach się je zakłada? Implanty zębowe w przypadku utraty częściowej lub całkowitej uzębienia zastępują naturalne korzenie, na których osadzony jest ząb, dlatego możemy mówić, że implant to wkręt- łącznik protetyczny, który montowany jest w szczęce pacjenta, na który nakładana jest koronka porcelanowa, która niczym nie odróżnia się od zwykłego zęba, a w większości przypadków sztuczne zęby osadzane na implantach dobierane są w ten sposób, by uśmiech zachwycał i był jeszcze ładniejszy niż wcześniej. Implanty stomatologiczne są dobierane indywidualnie do uwarunkowań pacjenta, podobnie jak wygląd sztucznych zębów, które niczym nie odróżniają się od naturalnych.

Implanty zębowe- rodzaje.

Oferta rodzajów implantów zębowych z których możemy skorzystać jest bardzo szeroka:

 • implanty zębowe typu Bego – czyli implanty o klasycznym kształcie stożka i standardowej długości, charakteryzujące się dużą wytrzymałością, występują w różnych modelach Semados:  S-line (klasyczny kształt, implant dostosowuje się do każdej twardości kości, dopasowuje się do modelu RI oraz innych, dlatego może być uzupełniany o inne modele), RI-line (występują w kształcie gwintu do wmontowania w kość, stosuje się w przypadkach bardziej skomplikowanych, w których gęstość kości jest mniejsza), Mini (przeznaczone do montowania w bezzębnych szczękach, w przypadkach trudnych oraz podczas montowania pojedynczych implantów mniejszych) , RS/RSX (jedna z najnowszych technologii, bardzo szczelne implanty, co ogranicza powstawanie szczelin), SC/SCX (implant o kształcie, który dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, nawet w przypadku bardzo szczególnych potrzeb).

 • implanty zębowe typu Bicon – są to krótsze implanty stomatologiczne, około 5mm, które montuje się u osób o szczególnych potrzebach, np. przy ubytkach w kości szczęki, implanty te są droższe, jednak dopasowuje się ich kształt do indywidualnych problemów zdrowotnych.

 • implanty zębowe typu Astra – świetne rozwiązanie dla osób, których ubytek ogranicza się do pojedynczego zęba, są bardzo trwałe, wykonane są z tytanu, bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim zaprojektowane tak, by mogły być dopasowane indywidualnie, ponieważ występują w różnych kształtach, długościach oraz wielkościach, dlatego precyzja montażu pozwala na trwałe umieszczenie implantu i szybkie gojenie.

Implant

Implanty zębów- wskazania i przeciwwskazania do zakładania.

Wskazania do stosowania innowacji jakimi są implanty zębów, to wszelkie braki w uzębieniu, mianowicie całkowita utrata uzębienia, częściowa utrata zębów, brak jednego zęba, oraz braki między zębami, spowodowane chorobami stomatologicznymi lub w wyniku wypadku. Nie zawsze jednak można założyć implanty zębów.

Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

 • zaburzenia błony śluzowej,
 • brak miejsca w szczęce,
 • nienaturalne przechylenie zębów,
 • choroby typu: cukrzyca, parodontoza, nowotwory, nadciśnienie i słaba krzepliwość krwi, osteoporoza, AIDS oraz ciąża.

Implanty zębowe- przygotowanie, zabieg i proces leczenia.

Przygotowanie do założenia implantów zębowych to przede wszystkim szeroki wywiad. Specjalista musi uzyskać informacje na temat wszystkich chorób, na które cierpi pacjent i na tej podstawie wstępnie zakwalifikować lub odrzucić możliwość zabiegu. Kolejnym etapem jest badanie stomatologiczne tkanek i szczęki oraz wykonanie badania RTG oraz tomografii komputerowej która ukaże stan kości.

Implantologia wykonywana jest pod znieczuleniem, może trwać od 30 minut do 2 godzin, następuje nawiercenie w kości otworu, wszczepienie implantu i zeszycie rany. Leczenie trwa nawet kilka miesięcy, ponieważ skóra musi się zagoić i dopiero po wygojeniu osadzane są zęby. Implanty wymagają szczególnego traktowania, dlatego w pierwszych miesiącach należy przejść na dietę papkowatą, w którym pokarmy są miękkie, odrzucić twarde jedzenie, które może uszkodzić skórę i implant. Nie należy palić papierosów oraz należy unikać alkoholu.

Implant stomatologiczny

Alternatywą mogą być protezy lub mosty, na których osadzane są sztuczne zęby, jednak jest to o wiele bardziej niewygodne i powoduje dużo większy dyskomfort niż implanty, które nie różnią się od naturalnych zębów. Proteza/ most wymaga wyciągania, mycia i wklejania, dodatkowo nie wszyscy mogą je nosić z powodu nadwrażliwości, dlatego dużo wygodniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe.

 

2 thoughts on “Implanty zębowe sposobem na piękny uśmiech. Sprawdź!

 1. iSszak789

  W poprzednim tygodniu straciłem zęba i teraz sprawdzam wszystkie artykuły na temat implantów zębowych, które jestem w stanie znaleźć. Zdecydowałem już, że na pewno wybiorę implant. Co do mostu i piłowania zębów to nie jestem przekonany.

  Reply
  1. bernon64

   no wiesz mosty nie są złe. Mają również swoje zalety. W przypadku utraty więcej niż jednego zęba mogą okazać się lepszą opcją niż implanty zębowe.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 8 =