Implanty zębowe sposobem na piękny uśmiech. Sprawdź!

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły uzębienie na skutek różnych przypadków chorobowych lub wypadkowych. Implanty zębowe to wybór wielu pacjentów, którzy wahają się między sztuczną szczęką, a innymi metodami poprawienia estetyki uśmiechu. Z jakich implantów dostępnych na rynku stomatologicznym możemy skorzystać?

Implanty zębów- czym są i jakie są ich zastosowania?Korona na implant stomatologiczny

Czym są implanty zębów i w jakich sytuacjach się je zakłada? Implanty zębowe w przypadku utraty częściowej lub całkowitej uzębienia zastępują naturalne korzenie, na których osadzony jest ząb, dlatego możemy mówić, że implant to wkręt- łącznik protetyczny, który montowany jest w szczęce pacjenta, na który nakładana jest koronka porcelanowa, która niczym nie odróżnia się od zwykłego zęba, a w większości przypadków sztuczne zęby osadzane na implantach dobierane są w ten sposób, by uśmiech zachwycał i był jeszcze ładniejszy niż wcześniej. Implanty stomatologiczne są dobierane indywidualnie do uwarunkowań pacjenta, podobnie jak wygląd sztucznych zębów, które niczym nie odróżniają się od naturalnych.

Implanty zębowe- rodzaje.

Oferta rodzajów implantów zębowych z których możemy skorzystać jest bardzo szeroka:

 • implanty zębowe typu Bego – czyli implanty o klasycznym kształcie stożka i standardowej długości, charakteryzujące się dużą wytrzymałością, występują w różnych modelach Semados:  S-line (klasyczny kształt, implant dostosowuje się do każdej twardości kości, dopasowuje się do modelu RI oraz innych, dlatego może być uzupełniany o inne modele), RI-line (występują w kształcie gwintu do wmontowania w kość, stosuje się w przypadkach bardziej skomplikowanych, w których gęstość kości jest mniejsza), Mini (przeznaczone do montowania w bezzębnych szczękach, w przypadkach trudnych oraz podczas montowania pojedynczych implantów mniejszych) , RS/RSX (jedna z najnowszych technologii, bardzo szczelne implanty, co ogranicza powstawanie szczelin), SC/SCX (implant o kształcie, który dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, nawet w przypadku bardzo szczególnych potrzeb).

 • implanty zębowe typu Bicon – są to krótsze implanty stomatologiczne, około 5mm, które montuje się u osób o szczególnych potrzebach, np. przy ubytkach w kości szczęki, implanty te są droższe, jednak dopasowuje się ich kształt do indywidualnych problemów zdrowotnych.

 • implanty zębowe typu Astra – świetne rozwiązanie dla osób, których ubytek ogranicza się do pojedynczego zęba, są bardzo trwałe, wykonane są z tytanu, bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim zaprojektowane tak, by mogły być dopasowane indywidualnie, ponieważ występują w różnych kształtach, długościach oraz wielkościach, dlatego precyzja montażu pozwala na trwałe umieszczenie implantu i szybkie gojenie.

Implant

Implanty zębów- wskazania i przeciwwskazania do zakładania.

Wskazania do stosowania innowacji jakimi są implanty zębów, to wszelkie braki w uzębieniu, mianowicie całkowita utrata uzębienia, częściowa utrata zębów, brak jednego zęba, oraz braki między zębami, spowodowane chorobami stomatologicznymi lub w wyniku wypadku. Nie zawsze jednak można założyć implanty zębów.

Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

 • zaburzenia błony śluzowej,
 • brak miejsca w szczęce,
 • nienaturalne przechylenie zębów,
 • choroby typu: cukrzyca, parodontoza, nowotwory, nadciśnienie i słaba krzepliwość krwi, osteoporoza, AIDS oraz ciąża.

Implanty zębowe- przygotowanie, zabieg i proces leczenia.

Przygotowanie do założenia implantów zębowych to przede wszystkim szeroki wywiad. Specjalista musi uzyskać informacje na temat wszystkich chorób, na które cierpi pacjent i na tej podstawie wstępnie zakwalifikować lub odrzucić możliwość zabiegu. Kolejnym etapem jest badanie stomatologiczne tkanek i szczęki oraz wykonanie badania RTG oraz tomografii komputerowej która ukaże stan kości.

Implantologia wykonywana jest pod znieczuleniem, może trwać od 30 minut do 2 godzin, następuje nawiercenie w kości otworu, wszczepienie implantu i zeszycie rany. Leczenie trwa nawet kilka miesięcy, ponieważ skóra musi się zagoić i dopiero po wygojeniu osadzane są zęby. Implanty wymagają szczególnego traktowania, dlatego w pierwszych miesiącach należy przejść na dietę papkowatą, w którym pokarmy są miękkie, odrzucić twarde jedzenie, które może uszkodzić skórę i implant. Nie należy palić papierosów oraz należy unikać alkoholu.

Implant stomatologiczny

Alternatywą mogą być protezy lub mosty, na których osadzane są sztuczne zęby, jednak jest to o wiele bardziej niewygodne i powoduje dużo większy dyskomfort niż implanty, które nie różnią się od naturalnych zębów. Proteza/ most wymaga wyciągania, mycia i wklejania, dodatkowo nie wszyscy mogą je nosić z powodu nadwrażliwości, dlatego dużo wygodniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe.

 

2 thoughts on “Implanty zębowe sposobem na piękny uśmiech. Sprawdź!

 1. iSszak789 Post author

  W poprzednim tygodniu straciłem zęba i teraz sprawdzam wszystkie artykuły na temat implantów zębowych, które jestem w stanie znaleźć. Zdecydowałem już, że na pewno wybiorę implant. Co do mostu i piłowania zębów to nie jestem przekonany.

  Reply
  1. bernon64 Post author

   no wiesz mosty nie są złe. Mają również swoje zalety. W przypadku utraty więcej niż jednego zęba mogą okazać się lepszą opcją niż implanty zębowe.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 6 =