Jak sobie radzić, gdy na twarzy pojawią się prosaki?

5/5 - (5 votes)

Prosaki są bardzo popularną przypadłością mogącą spotkać każdego z nas. Ich powstawanie związane jest z gromadzeniem się w naskórku drobnych zbiorniczków sebum. Substancja ta, przy prawidłowym stanie skóry, winna się uwolnić na jej powierzchnie. Przy zatkaniu, z różnego powodu, przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych tak się jednak nie dzieje i powstają rzeczone prosaki na twarzy czy prosaki pod oczami.

Usuwanie prosaków – gdzie się udać, gdy domowe sposoby nie pomagają?

Usuwanie prosaków domowymi sposobami bardzo rzadko przynosi pozytywny efekt. Zmiany te niestety wymagają bardziej specjalistycznych działań. Na szczęście ostatnie lata stanowią okres rozkwitu gabinetów medycyny estetycznej i bardzo intensywny czas rozwoju zabiegów przez nie proponowanych. Do najskuteczniejszych z kategorii jak usunąć prosaki należą:

  • Zabieg mikrodermabrazji diamentowej – zwłaszcza prosaki na twarzy.
  • Zabieg peelingu chemicznego – prosaki na wargach i prosaki pod oczami.
  • Zabieg mechanicznego usuwania prosaków – zmiany stare i utrwalone.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej – sposób na prosaki na twarzy.

Metoda opiera się na fakcie, że prosaki lokalizują się w naszym naskórku – martwej warstwie naszej skóry, którą możemy z łatwością usunąć. W zabiegu mikrodermabrazji diamentowe wykorzystujemy do tego specjalną głowicę, mówiąc obrazowo, zdzierającą naskórek razem ze zmianami. Metoda charakteryzuję się pełnym bezpieczeństwem wykonania. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Zabieg peelingu chemicznego – prosaki na wargach oraz prosaki pod oczami.

Idea zabiegu, jest identyczna jak w przypadku mikrodermabrazji. Różni się tylko czynnik złuszczający naskórek – w przypadku peelingu chemicznego kwas organiczny. Metodę charakteryzuję pełne bezpieczeństwo i duży komfort pacjenta.

Prosaki stare i utrwalone – jak usunąć prosaki od dawna goszczące na naszej skórze?

W przypadku zmian starych i utrwalonych preferowaną przez specjalistów metodą jest zabiegi ich mechanicznego usuwania. Jego zasada opiera się w skrócie na nacięciu skóry, a następnie delikatnym wyłuskaniu zawartości zmiany. Pozwala to na szybkie wygojenie się skóry i powrót do jej pięknego wyglądu.

 

Artykuł dostarczony dzięki medicorium.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − 52 =