Vectus vs. Light Sheer – który laser wybrać? My sprawdziliśmy!

5/5 - (10 votes)

Każdy z nas marzy o pięknym, gładkim ciele pozbawionym włosów. Jednakże w wielu przypadkach, gdy tradycyjne metody usuwania owłosienia zawodzą konieczna staje się usuwanie włosów laserem.

Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, zastanawiamy się najpierw czy depilacja laserowa boli oraz czy efekty są warte ceny i potencjalnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić potem. Uspokajamy: depilacja laserowa nie boli… o ile jest przeprowadzana przez specjalistę kosmetologa, który ma do dyspozycji odpowiednie narzędzie. Dziś porównamy dwa urządzenia do tego typu depilacji: laser Vectus oraz Light Sheer ze względu na cztery poniższe – naszym zdaniem – najważniejsze aspekty.

Bezpieczeństwo

Podczas przeprowadzania tego typu zabiegów bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Cóż bowiem nam po gładkiej skórze, gdy po zabiegu zauważamy takie skutki uboczne jak świąd, wysypkę czy oparzenia. Po depilacji laserowej często możemy narzekać na tego typu niedogodności, dlatego wcześniej powinniśmy zdobyć informacje o tym, przed skorzystaniem z usługi jaką jest depilacja laserowa jak się przygotować do zabiegu oraz zdobyć informację o tym, jaki laser zostanie użyty.

Laser Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA. Natomiast laser Vectus (o którym więcej tutaj: https://depilacjavectus.pl/) oprócz tego typu gwarancji posiada także czytnik Skintel, który precyzyjnie określa poziom melaniny w skórze. Dzięki temu kosmetolog może dobrać bezpieczną dla konkretnego pacjenta dawkę promieniowania.

Skuteczność

Trwała depilacja czyli laserowa depilacja, jak sama nazwa wskazuje zapewnia trwałe efekty. W praktyce usuwanie owłosienia laserem niszczy na stałe cebulki włosowe i sprawia, że włoski nie odrastają. Aby osiągnąć takie rezultaty trzeba jednak skorzystać z serii tego typu zabiegów. W przypadku lasera Vectus wystarczy 4-6 zabiegów w zależności od depilowanej. Natomiast w przypadku lasera Light Sheer potrzeba od 4 do 8 zabiegów. Jeśli wiec zastanawiasz się, jaki może przynieść depilacja laserowa kosztkoniecznie sprawdź w swoim salonie, zanim skorzystasz z usługi, jaką jest depilacja laserowa ile zabiegów trzeba będzie wykonać. Dzięki temu będziesz w stanie oszacować ile zapłacisz za tego typu przyjemność jaką jest laserowa depilacja. Cena w wielu salonach nie jest wygórowana.

Komfort

Jeśli należysz do osób z podwyższonym progiem bólu lub po prostu obawiasz się dyskomfortu podczas zabiegu, koniecznie pytaj swojego kosmetologa o laser Vectus, który w przeciwieństwie do Light Sheer posiada głowicę ze szkła, która już w trakcie zabiegu schładza skórę klienta redukując bolesne uczucia. W przypadku korzystania lasera Light Sheer warto poprosić o dodatkowo płatne schładzanie zmniejszające ból, które jest dostępnym zabiegiem w wielu salonach.Odczuwane przez zabieg jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne mogą znacząco obniżyć komfort naszego życia, dlatego zadbajmy o siebie zanim poddamy się zabiegowi.

Szybkość

Zabieg przeprowadzony Vectusem trwa zdecydowanie krócej niż Light Sheer. Dla porównania usunięcie włosów z pleców mężczyzny trwa odpowiednio 3 minuty dla pierwszego lasera, natomiast wykonany zabieg drugim laserem trwa niemal dwukrotnie dłużej.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zdecydować, czy warto korzystać z usługi jaką jest depilacja laserowa. Light Sheer oraz Vectus to dwa najczęściej spotykane modele laserów, którym przeprowadza się depilacje laserowa. Przeanalizuj za i przeciw i sam wybierz laser, z którego chcesz skorzystać podczas zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Opinie, które możemy przeczytać w internecie lub usłyszeć od znajomych odnośnie tego zabiegu również są ważną wskazówką. Statystyki podają, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw niesionych przez zabieg, którym jest przedstawiona w tym tekście depilacja laserowa. Cena – z roku na rok coraz niższa – staje się drugorzędną sprawą. Znacznie ważniejsze okazują się być zdrowie i piękny wygląd.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 thoughts on “Vectus vs. Light Sheer – który laser wybrać? My sprawdziliśmy!

 1. Liliana35

  Faktycznie Vectus jest lepszy od Light Sheera. Mam porównanie bo pierwsze podejście do depilacji nóg odbyłam właśnie laserem LS. Niestety nie usunął wszystkich moich włosów z nóg. W tym roku zdecydowałam się na bardziej nowoczesną metodę – laser Vectus. I nie żałuję, bo pozbyłam się całego owłosienia w krótkim czasie, szybko, bezboleśnie 🙂 teraz mogę spokojnie ubierać krótkie spodenki i sukienki 🙂

  Reply
 2. Zuza

  Obecnie na rynku Vectus to najnowocześniejsza metoda dlatego jeżeli już zdecyduję się na taki zabieg to wiem, że będzie to właśnie ta metoda. Zależy mi na czasie, skuteczności i jakości zabiegu.

  Reply
 3. Justyna

  Jezu pamiętam jak dziś jak mnie tak zwana „kosmetyczka” poparzyła (to chyba z 11 lat temu) tym właśnie light sheer laserem.
  Ból okropny i do tego ślady które nie chciały zejść.
  Teraz chodzę tylko tam gdzie robią zabiegi laserem vectus. Szybciej i nic nie czuć.

  Reply
 4. Doris

  cenowo wychodzi tak samo ale roznica jest ogromna jak ktos nigdy nie mial tym light sheer to niech nawet nie probuje a jak ktos mial to juz nigdy nie pojdzie na depilacje tym urzadzeniem vecrus to jest naprawde jedyne skuteczne rozwiazanie a szczegolnie jak sie ma wrastajace wloski
  mi tlumaczyla moja pani kosmetolog ze tam ten czytnik duzo daje wiec dobrze ze w tym temacie sie kosmetologia rozwija pozdro

  Reply
 5. Dagmara

  Ja byłam i na Light Sheer i na Vectusie, i naprawdę zauważyłam sporą różnicę : ) Dziewczyny, nie ma co, lepiej jest wybrać Vectusa i nie martwić się o zdrowie : )

  Reply
 6. ola

  może i kiedyś te lasery typu light sheer były faktycznie dobre, bo zaczęły sie pojawiac na rynku, ale wiadomo że Vectus jest lepszy i skuteczniejszy dzięki innowacjom. Do tego Vectus nie jest taki drogi w porównaniu do innych laserów

  Reply
  1. Monika

   Polecam Vectusa własnie, bo ten zabieg nie boli po prostu. To chyba najlepsze co uskutecznili w tych nowych laserach. Jest bezbolesny, krótki i nie trzeba go często powtarzać

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 2 =