Jakie zioła pić na hemoroidy?

5/5 - (1 vote)

Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu, które charakteryzują się następującymi objawami: podrażnienie i świąd odbytu oraz jego okolic, ból, a także uszkodzenie śluzówki. Chory ciągle odczuwa dyskomfort, co utrudnia mu normalne funkcjonowanie. W początkowej fazie rozwoju hemoroidów warto rozpocząć leczenie ziołami.

To właśnie zioła w początkowym etapie leczenia mają największą skuteczność działania. Natomiast już w takim zaawansowanym stadium choroby mogą być stosowane jako wsparcie terapii. Takie zioła zmniejszają stan zapalny oraz podrażnienia, ale też mają działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Poza tym zmniejszają pieczenie oraz swędzenie, które jest bardzo uciążliwe. W związku z tym warto je stosować do obmywania okolicy odbytu, a można to robić za pomocą wacika, który jest nasączony wyciągiem, np. z rumianku, aloesu, nagietka, skrzypu lub kory dębu.

Chcesz wiedzieć jakie są przyczyny powstawania hemoroidów? Sprawdź!

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów ziołowych na hemoroidy, np. Procto Vitale, które skutecznie pozwalają pozbyć się uciążliwego bólu, pieczenia i swędzenia. Dzięki nim można się poczuć zdrowo i bardziej komfortowo.

W składzie takich preparatów ziołowych można znaleźć liść szałwii, który zapobiega powstawaniu hemoroidów, ale też ma działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Dobrze sprawdza się również korzeń prawoślazu, który bardzo często stosuje się przy chorobach układu pokarmowego i przy zaparciach. Natomiast działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające ma ziele skrzypu. Występuje również w nich ziele rdestu ptasiego, który przeciwdziała powstawaniu hemoroidów.

Zobacz, jak leczyć w ciąży http://hemoroidy-leczenie.net.pl/hemoroidy-w-ciazy-jak-leczyc/

Wykazano też, że z hemoroidami dobrze sobie radzi rumianek pospolity, gdyż ma działanie przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia. Z kwiatów tej rośliny pozyskuje się olejek eteryczny, w którym znajdują się związki terapeutyczne. Nie należy również zapominać o krwawniku pospolitym, którego kwiaty i ziele zawierają m.in. flawonoidy i garbniki. Dzięki temu ma działanie przeciwkrwotoczne, ale też przyczynia się do tego, że zmniejszają się lub w ogóle ustają drobne krwawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =