Domowe sposoby na alergie

5/5 - (2 votes)

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Wpływ na nie mają różne czynniki, wśród których lekarze dopatrują się przede wszystkim: zanieczyszczenia środowiska (powietrze pełne smogu), jedzenie dalekie od natury pełne chemicznych konserwantów, stosowanie wielu kosmetyków, w których składzie znajdują się substancje uczulające i wiele innych. Podobno w jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, czyli Krakowie, co drugie dziecko przychodzące na świat jest alergikiem. Problem jest zatem palący, a oprócz aptecznych specyfików warto znać domowe sposoby na alergię, które wspierają kuracje. Szczególnie wiosną, kiedy kwitną rośliny, alergicy zmagają się z permanentnym przeziębieniem, kichaniem, kaszlem i przekrwionymi oczami. Warto znać jednak domowe sposoby na alergie, które zmniejszają uporczywe objawy.

Profilaktyka to podstawa

Skuteczna walka z alergią to nie tylko pamiętanie o regularnym przyjmowaniu leków. Koniecznie trzeba zadbać o podstawy i stosować profilaktykę. Na czym to polega? Musimy dbać o siebie. Wysypiać się, zdrowo odżywiać, unikać stresu i regularnie ćwiczyć. Nasz organizm musi być silnym zawodnikiem, by stawić czoła alergiom. Gdy tak się stanie, czas na profilaktykę i środki bezpośrednie. Pamiętajmy, że rośliny pylą nad ranem. Unikajmy wychodzenia z domu o tej porze, a po powrocie weźmy prysznic i koniecznie zmieńmy ubranie. To pomoże pozbyć się szkodliwych dla alergicznego nosa pyłków.

Zioła na alergie

Nasze babcie bardzo często nie miały dostępu do aptek, a z rozmaitymi alergiami radziły sobie przy pomocy ziół. Warto sięgnąć po tę wiedzę i włączyć do codziennego repertuaru napary z: melisy, mlecznika, mięty, jaskółczego ziela, rzepiku pospolitego. Polecany dla alergików jest również napar z korzenia rauwolfii oraz łopian i mlecz. Takie herbatki warto parzyć i pić codziennie, choć najpierw warto skonsultować to z lekarzem albo przynajmniej kompetentnym pracownikiem sklepu zielarskiego czy apteki zielarskiej. Taki domowy sposób na alergię może bowiem okazać się niebezpieczny, jeśli połączymy zioła w sposób nieodpowiedni, albo przesadzimy z ilością.

Właściwa dieta na alergie

Jak pozbyć się alergii za pomocą właściwej diety? Należy przede wszystkim unikać wszelkiego rodzaju chemii i konserwantów. Ważne jest włączenie do diety dużej ilości witaminy C, czy to pod postacią tabletek, czy po prostu warzyw i owoców zawierających w sobie dużą dawkę tej drogocennej witaminy. Dla alergików cierpiących na kaszek i katar świetny będzie czosnek. Jeśli obawiasz się zapachu, zagryzaj go natką pietruszki, albo przygotuj warzywny koktajl w oparciu o tę roślinę, która skutecznie neutralizuje zapach czosnku, a ponadto zawiera w sobie bardzo dużo witaminy C.

1 thought on “Domowe sposoby na alergie

  1. Fazi

    Najlepsze domowe sposoby na alergie to nie przesadzanie z tym, że człowiek trzyma dzieci pod kloszem jak hodowlane kurczaki. Przecież nie ma najmniejszych przeciwskazań, żeby dziecko chodziło po deszczu, śniegu i w brudnych pomieszczeniach. Tak właśnie hartuje się system immunologiczny, który jak się później nie wykształci, to pojawiają się alergie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 − = 34