Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

5/5 - (2 votes)

Co to jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja jest trwałą metodą usuwania owłosienia. W przeciwieństwie do innych metod, które pozwalają się cieszyć gładką skórą przez parę dni lub tygodni, usuwanie włosów laserem uszkadza ich cebulki i sprawia, że po kilku zabiegach przestają odrastać. Oznacza to, że można zakończyć częste i męczące depilacje – laserowa pozwala zapomnieć o problemie na resztę życia.

Ceny zabiegów mogą się różnić w zależności od tego, gdzie chcemy je przeprowadzić i na jakiej powierzchni. Trudno też powiedzieć dokładnie jak długo potrwa cała depilacja laserowa. Ile zabiegów jest tak naprawdę potrzebnych, ocenić można dopiero w trakcie ich wykonywania. Zazwyczaj jest to około 4 – 10 sesji.

Możemy jednak liczyć na trwałe efekty, więc jeśli weźmiemy pod uwagę tę przewagę, którą daje nam depilacja laserowa, cena jest naprawdę niska – wystarczy kilka zabiegów, żeby już nigdy nie przejmować się koniecznością kupienia maszynki, wosku, depilatora czy umawianiem wizyty u kosmetyczki.  nie musimy się już nigdy więcej przejmować regularnymi wizytami u kosmetyczki, kupowaniem depilatorów, plastrów czy maszynek.

Depilacje nóg

Nogi są jednym z najpopularniejszych celów zabiegów laserowych. Ten rodzaj depilacji laserowej nóg pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy osobom, które poświęcają dużo czasu (i często kupują maszynki) na pozbycie się owłosienia poprzez golenie. Depilacja laserowa nóg to jeden z najdroższych laserowych zabiegów, bo obejmuje dużą powierzchnię skóry, ale dzięki niej można już po kilku miesiącach zapomnieć o tym czasochłonnym punkcie niemalże codziennej pielęgnacji. Zabiegiem w innym obszarze ciała, który ma bardzo podobne zalety jest depilacja laserowa pach. Warto pamiętać, żeby po jej odbyciu przez kilka dni nie stosować dezodorantów i blokerów potu.

Depilacje pleców

Owłosienie na plecach jest problematyczne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, więc depilacja laserowa pleców również cieszy się całkiem niezłą popularnością.  Wzmaga ją także fakt, że samodzielne radzenie sobie z włoskami na plecach może być anatomicznie bardzo skomplikowane.

Depilacje twarzy

Coraz więcej kobiet zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi (np. zespołem jajników policystycznych, czyli PCOS), które wiążą się z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem w miejscach takich jak twarz. Może ono być przyczyną wielu zmartwień i kompleksów, dlatego warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne i zainwestować w zabieg, jakim jest depilacja laserowa twarzy. Najczęstszymi jej wariantami są depilacja laserowa wąsika i depilacja laserowa brody.

Depilacje okolic intymnych

To czy powinniśmy pozbywać się włosów łonowych jest kwestią bardzo sporną, zarówno wśród ginekologów, jak i społeczeństwa. Wiele osób jest jednak przekonanych o takiej konieczności, z powodów zarówno psychicznych jak i fizycznych. Można oczywiście do tego celu zastosować laser – depilacja laserowa miejsc intymnych jest jednak wykonywana tylko u kobiet – u mężczyzn wysoka temperatura mogłaby doprowadzić do uszkodzenia jąder – więcej o tym tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/.

Laserowa depilacja bikini różni się w zależności od klientki: niektórym wystarczy tylko pozbycie się włosków wystających poza linię stroju kąpielowego, czyli depilacja laserowa okolic bikini, a inne zgłaszają się na całkowite usuwanie owłosienia laserem, czyli depilację brazylijską. Ze względu na to, że jest to obszar rzadko wystawiany na słońce, dużo łatwiej powstrzymać się od opalania – dzięki temu zabieg może być wykonywany o dowolnej porze roku.

Podsumowanie

Wśród wielu osób mogą pojawić się obawy, jak tak naprawdę wygląda depilacja laserowa. Opinie osób, które zdecydowały się na takie zabiegi są jednak zdecydowanie uspokajające i polecające. Niestety, tak samo jak praktycznie wszelkie inne zabiegi kosmetyczne, depilacja laserowa nie jest możliwa u wszystkich chętnych. U kogo niezbyt się sprawdzi depilacja laserowa? Przeciwwskazania to np. niewyleczone nowotwory, leki światłouczulające, infekcje bakteryjnie w miejscu, w którym chcemy wykonać zabieg lub ciąża. Warto konsultować swoje wątpliwości z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg. Najlepiej zrobić to  Można to zrobić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i otrzymać potrzebne wskazówki, żeby nie przeżyć rozczarowania, którym byłaby odwołana depilacja laserowa. Jak się przygotować do zabiegu? Najważniejsze jest unikanie opalania się, a także suplementów diety zawierających betakaroten lub inne substancje, które wpływają na przyciemnienie skóry. Słońca należy unikać również po zabiegu – tak samo jak gwałtownego pocierania ręcznikiem i kosmetyków o silnym zapachu.

Wiele osób powstrzymuje przed zapisaniem się na zabieg wątpliwość czy depilacja laserowa boli. Obecnie stosowane metody pozwalają na przeprowadzanie bezbolesnych i krótkich zabiegów. Warto więc przełamać się i  spróbować na własnej skórze czym tak naprawdę jest depilacja laserowa – efekty prawdopodobnie będą zachwycające.

UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − 24 =