Depilacja nóg laserem – zalety i wady

5/5 - (1 vote)

Wiele kobiet musi radzić sobie codziennie z problemem niechcianego owłosienia na nogach. Zbędne włosy można usuwać na wiele różnych sposobów, ale i tak w zdecydowanej większości odrastają one już po kilku dniach. Trwałe efekty przynosi jedynie depilacja nóg laserem. Rozwiązanie to ma jednak także nie tylko zalety, ale i wady.

Laser jest skuteczny, ale sam zabieg bywa mało komfortowy, a dla niektórych osób nawet bolesny. Dlatego przed jego wykonaniem na skórę aplikowany jest krem znieczulający, aby złagodzić skutki światła lasera. W czasie zabiegu wiązka promieni lasera pochłaniana jest przez pigmenty zlokalizowane  w mieszkach włosowych, które ulegają zniszczeniu. Długość zabiegu w przypadku nóg może wynosić nawet kilka godzin.

Depilacja laserowa daje trwałe efekty. Wprawdzie pojedyncze włoski mogą się jeszcze niekiedy pojawiać, ale to rzadkość. Trwały efekt wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu poświęcanego dotąd na golenie. Poza tym pozbyć się można w ten sposób problemu podrażnienia skóry czy wrastających włosków.

Głównym minusem depilacji laserowej nóg jest wciąż dość wysoka cena samego zabiegu. Dodatkowo, że potrzebnych jest aż kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym. Ponadto zabieg laserowy nie jest skuteczny u wszystkich. Najlepiej sprawdza się w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Istnieje także kilka przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu m.in. świeża opalenizna, ciąża, karmienie piersią, padaczka, bielactwo, łuszczyca, choroby skórne czy choroby nowotworowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 11 = 21