Depilacja laserowa – czy warto?

5/5 - (1 vote)

Depilacja laserowa to jedyna, która pozwala na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia. Aby taka depilacja była skuteczna zabieg musi zostać powtórzony kilka razy (najczęściej 3-6) w odstępie około 4-5 tygodni. Wiązka lasera skutecznie osłabia włosy znajdujące się w danej chwili w fazie wzrostu. Po zabiegu skórę przez jakiś czas należy chronić przed działaniem promieniowania UV. Optymalny czas na depilację laserową to więc jesień i zima.

Warto jednak pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Każdorazowo trzeba się więc skonsultować z lekarzem. Przede wszystkim skóra nie może być opalona. W takiej sytuacji trzeba odczekać co najmniej miesiąc. Wykonany na opalonej skórze zabieg powodować może podrażnienia, a poza tym jest mniej skuteczny. Kolejnym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków światłouczulających. Należą do nich niektóre antybiotyki np. te stosowane w leczeniu trądziku. Depilacji laserowej nie powinno się też przeprowadzać u kobiet ciężarnych.

Zabieg ten jest natomiast szczególnie polecany osobom z tendencją do wrastania włosów. W ten sposób zabieg bowiem nie tylko usuwa włosy, ale i leczy skórę. Impulsy laserowe są w zasadzie niewyczuwalne. Jednak nowoczesne lasery nawet te uczucie lekkiego szczypania potrafią zniwelować dzięki nakładkom czy żelom chłodzącym. Poza tym jest to tez zawsze kwestia indywidualnej odporności na ból. Najbardziej wrażliwa jest oczywiście skóra w okolicach bikini. W tym przypadku stosuje się więc specjalny krem znieczulający.

1 thought on “Depilacja laserowa – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1