Depilacja laserowa – wszystko co chciałabyś wiedzieć.

5/5 - (5 votes)

Depilacja laserowa jest to bezbolesna, nowoczesna technika usuwania owłosienia na całym ciele. Wiązka światła laserowego niszczy macierz włosa, w której zawarty jest barwnik (melanina). Dla optymalnego efektu zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów, który w zależności od wybranej części ciała trwa od 5 do 30 minut, zabieg najlepiej powtarzać w odstępach 4-10 tygodni. Depilacja laserowa polecana jest szczególnie dla osób, które spotkały się z problemami przy innych metodach. Laserowa depilacja daje dużą przewagę nad najpopularniejszymi metodami takimi jak golarka czy depilacja chemiczna, która jest krótkotrwała oraz metody mechaniczne które często przysparzają nam więcej problemów niż korzyści.

Depilacja laserowa – ile kosztuje?
Obszar zabiegowy Pojedynczy zabieg Pakiet sześciu zabiegów
Pachy 249 zł 999 zł
Plecy 349 zł 1399 zł
Nogi 599 zł 1999 zł
Bikini 399 zł 1599 zł

Wrastające włoski, czyli zmora nas wszystkich.

Wrastające włoski, które w następstwie wywołują zapalenie mieszków włosowych to najczęściej spotykany problem przy innych metodach depilacji niż depilacja laserowa, która eliminuje stany zapalne. Włos, który jest osłabiony np. depilacją depilatorem nie jest w stanie przedostać się przez warstwę naskórka, w wyniku czego na skórze pojawia się charakterystyczna czerwona krostka. To nie jest zwykły defekt kosmetyczny. Wrastanie włosków może być związane z rogowaceniem mieszków włosowych. W takich przypadkach niezbędna jest wizyta u dermatologa. Nieleczone stany zapalne mogą prowadzić do powstania trudnych do pozbycia się przebarwień.

Najczęściej pojawiająca się obawa to czy depilacja laserowa boli.Depilacja laserowa, idealne rozwiązanie na twój problem gęstego owłosienia

Lasery używane do zabiegów depilacji ciała, są urządzeniami najwyższej jakości, chociaż wciąż najczęściej pojawiającym się pytaniem jest czy depilacja laserowa boli. Specjalne czujniki, mające na celu regulację bardzo wielu parametrów, dostosowują moc do każdego obszaru indywidualnie. Lasery wyposażone są w głowice chłodzące, zmniejszające lub całkowicie eliminujące uczucie dyskomfortu. Dobrze rozwinięta technologia i najlepszy sprzęt, który oferują nam gabinety to gwarancja bezpieczeństwa i bezbolesnego wykonania zabiegu.

Innowacyjny laser do depilacji Vectus – informacje. Pielęgnacja przed i po zabiegu.

Laser do depilacji Vectus to nowoczesny laser do usuwania zbędnego owłosienia. Zaopatrzony jest w ogromną ilość czujników umożliwiających pomiar poziomu melaniny w skórze tak aby dobrać odpowiednią moc lasera. Dzięki nim możliwa jest depilacja laserowa pach oraz depilacja laserowa bikini. Dzięki chłodzącej głowicy wykonanej z szafirowego szkła zabieg jest bezbolesny. Ważne jest to w jaki sposób przygotować się do zabiegu.

Pamiętajmy również o tym, że takie zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, ponieważ skóra nie może być opalona.
Dzień przed planowanym zabiegiem należy zgolić włoski z obszaru, na którym będzie działał laser, ponieważ wiązka lasera ma za zadanie zniszczyć cebulkę włosa i uniemożliwić mu wzrost.
Skóra powinna być nawilżona i pozbawiona wszelkich podrażnień.
Tydzień przed depilacją laserową należy zaprzestać stosowania leków fototoksycznych i fotoalergicznych. Nie wolno pić również ziół wykazujących takie działanie (nagietek, dziurawiec, herbata).
Miesiąc przed depilacją laserową należy zrezygnować z wyrywania włosków depilatorem, woskiem czy pęsetą oraz należy pamiętać o konieczności zaprzestania używania kremów z kwasami owocowymi, witaminą A i witaminą C.

Depilacja laserowa Gdańsk – Usuwanie owłosienia laserem Vectus

Pięlegnacja po zabiegu powinna być skupiać się na łagodzeniu podrażnień i nawilżaniu skóry.

 • Można stosować kremy łagodzące np. Alantan, Bepanten, Panthenol.
 • Należy unikać stosowania podrażniających dezodorantów, perfum na bazie alkoholu i antyperspirantów.
 • Warto zrezygnować z korzystania z basenów i saun.
 • Pamiętajmy o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Do najważniejszych przeciwwskazań depilacji laserowej zaliczyć możemy:

 • Ciąża i karmienie piersiąDepilacja laserowa nóg
 • Aktywne infekcje skórne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
 • Choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca czy choroby pęcherzowe skóry
 • Świeża opalenizna
 • Podrażnienie skóry
 • Doustne przyjmowanie retinoidów
 • Skłonność do przebarwień i bliznowców.

„Depilacja laserowa to obecnie najszybsza, najbezpieczniejsza i dająca długotrwałe efekty metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia z całego ciała. Wykonana prawidłowo w renomowanych gabinetach pozwala cieszyć się gładką skórą na długi czas” mówi Karolina Głowacka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa – opinie. Czy warto zdecydować się na zabieg?

Opinie o depilacji laserowej w zdecydowanej większości są pozytywne. Klientki są bardzo zadowolone z osiąganych efektów depilacji. Osoby, które zdecydowały się wybrać ten sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia często są zdziwione, gdy okazuje się, że widoczne efekty pojawiają się już po 1-2 zabiegu. Laser usuwa 95% włosów z obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Pozostałe 5% to włoski, które w czasie zabiegu nie były w fazie wzrostu. Dlatego ważne jest aby przeprowadzić pozostałe zabiegi, które zagwarantują nam skuteczność depilacji laserowej. Metoda ta jest niezwykle szybka i efektowna a przy tym dyskomfort przy depilacji laserowej jest zminimalizowany. Dużą przewagą depilacji laserowej jest fakt, że jest to jedyna metoda, dzięki której możliwe jest wyeliminowanie wrastających włosków i stanów zapalnych związanych z tym zjawiskiem.

2 thoughts on “Depilacja laserowa – wszystko co chciałabyś wiedzieć.

 1. dDuśkaaa

  Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem na wrastające włoski. Gdy goliłam bikini to po pewnym czasie pojawiały mi się krosty.. wyglądało to strasznie i bałam się kontaktów intymnych. Odkąd odbyłam zabiegi depilacji laserowej już nie mam tego uciążliwego problemu!

  Reply
 2. Joanna3321

  Ja swoje zbędne owłosienie usunęłam za pomocą lasera Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk. Męczyłam się dobrych kilka lat ze zwykłymi maszynkami i depilatorami, a wystarczyło zapisać się na depilację laserową 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − = 30