Laser QuadroStar Pro Yellow a trądzik różowaty

5/5 - (9 votes)

Osoby zmagające się z problemem trądziku różowatego, doskonale zdają sobie sprawę, z tego że jest to poważna i trudna do wyleczenia przypadłość, która może wpłynąć na nieestetyczny wygląd skóry. Trądzik różowaty charakteryzuje się takimi objawami jak: zaczerwienienia, rozszerzone naczynka, pajączki oraz krostki. Można go leczyć farmakologicznie oraz stosując różnego rodzaju specjalistyczne dermokosmetyki. Jednak osoby z problemami skórnymi coraz częściej zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych na zabiegi laseroterapii, które doskonale wspomagają tradycyjne leczenie.

Laser QuadroStar Pro Yellow a trądzik różowaty

Jednym z polecanych zabiegów laseroterapii na trądzik różowaty jest wykorzystanie lasera QuadroStar Pro Yellow. To innowacyjne urządzenie pomaga rozwiązywać problemy z cerą takie jak: rozszerzone naczynka na twarzy czy pajączki na nogach oraz na całym ciele. Światło lasera z precyzją wnika w źródło problemu i dzięki oddziaływaniu na hemoglobinę skutecznie zamyka rozszerzone naczynka. Zabieg laserem QuadroStar Pro Yellow jest bezbolesny i co najważniejsze – bezpieczny i skuteczny.

Zobacz artykuł na temat trądziku różowatego: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/tradzik-rozowaty/

Laser QuadroStar Pro Yellow – działanie

Podczas zabiegu wykorzystuje się światło lasera o długości 577 nm, które działając na oxyhemoglobinę, znajdującą się w naczynkach prowadzi do ich zmniejszenia oraz zamknięcia. Laser działa punktowo i nie powoduje poparzeń ani podrażnień skóry.

Efekty laseroterapii

Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabieg powinno się powtórzyć od 1 do 5 razy. Laser działa na rozszerzone naczynka i powoduje ich termiczne obkurczenie i zamknięcie.

kobieta-po-zabiegu-laserem

Jak przygotować się do zabiegu?

W każdym gabinecie kosmetycznym zostaniemy poinformowani jak prawidłowo przygotować się do zabiegu. Aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości zaleca się:

 • zrezygnować z opalania oraz kosmetyków brązujących na 4 tygodnie przed zabiegiem
 • nie stosować leków ani ziół o działaniu fotouczulającym
 • nie przyjmować leków zawierających retinoidy i sterydy
 • na miesiąc przed zabiegiem nie poddawać się innym zabiegom kosmetycznym, szczególnie: mikrodermabrazji oraz peelingom kwasami
 • nie stosować kremów o działaniu złuszczającym i rozjaśniających skórę

Pielęgnowanie skóry po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu laserem QuadroStar Pro Yellow powinno szczególnie zadbać się o swoją skórę. Szczególnie zaleca się:

 • stosowanie kremów nawilżających i kremów z filtrami UV
 • przez miesiąc unikać opalania się i wystawiania na słońce
 • nie podrażniać skóry kosmetykami złuszczającymi czy peelingami
 • przez tydzień po zabiegu należy także unikać sauny i basenu

Efekty laseroterapii mogą być zaskakujące i miło zaskoczyć tych, którzy stracili już nadzieję na poprawę kondycji zaczerwienionej skóry. Połączenie regularnych zabiegów laserowania z leczeniem dermatologicznym to doskonały sposób na dość szybką poprawę kondycji cery naczynkowej.

4 thoughts on “Laser QuadroStar Pro Yellow a trądzik różowaty

 1. Nita

  Zmagam się z popękanymi naczynkami od dzieciństwa i zawsze marzyłam aby się ich pozbyć..Niestety nie mogę sobie obecnie pozwolić na taki zabieg. Poczekam aż będzie jakaś promocja:)

  Reply
 2. Malwina

  Tak czytam i czytam i chyba w końcu zdecyduje się na ten zabieg. Próbowałam już różnych maści i efektów nie widać..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 8 = 12