Jakie ćwiczenia na cellulit?

5/5 - (1 vote)

Aby pozbyć się cellulitu, można rozpocząć walkę z nim w swoich czterech ścianach poprzez treningi domowe, odpowiednią pielęgnację oraz zdrowie odżywianie. Po kilku tygodniach efekty będą powalające! Jakie ćwiczenia na cellulit zastosować, by pozbyć się tłuszczyku z ud i pośladków i odzyskać gładką skórę?

Ćwiczymy!

Najbardziej efektywne w walce z cellulitem są przysiady, czyli squat. Dzięki nim rozwijają się mięśnie ud i pośladków. Ważna jest technika – w fazie powrotu trzeba napiąć pośladki do wyprostu nóg. Istotna jest także pozycja: stopy na szerokości bioder, proste plecy, wypięta klatka piersiowa, ściągnięte łopatki, kolana na wysokości palców u stóp. Kolejnym ćwiczeniem są wykroki wzmacniające pośladki i uda. Na to ćwiczenie muszą uważać jednak osoby mające problemy z kolanami. Im zaleca się wykonywanie wypadu do tyłu, aby uniknąć obciążenia kolan. Następnym elementem treningu jest unoszenie bioder w leżeniu na plecach. Dla lepszego efektu można dodać obciążenie, na przykład talerz na biodrach. Unoszenie nogi w podporze to klasyczne ćwiczenie na pośladki. Jego rozwinięciem jest unoszenie nogi w bok w podporze i kopnięcie, które poleca się szczególnie osobom początkującym. Wzmacnia dodatkowo wewnętrzną część ud. Pozycja sumo – należy stanąć w rozkroku, skierować stopy na zewnątrz, ugiąć kolana i wykonać pulsacyjny ruch w dół.

Jak zwalczyć cellulit domowymi sposobami?

W walce z cellulitem niezawodna jest także joga, która nie tylko wpływa na napięcie mięśni, ale także gibkość ciała. Pośladki również na tym skorzystają. Cardio też pomoże zwalczyć cellulit, ponieważ podczas tego treningu można robić ćwiczenia, które wzmocnią uda i pośladki, są to: jogging, spinning, orbitrek. Stepper także jest w tym niezawodny.

Ćwiczenia należy wesprzeć prawidłową dietą oraz pielęgnacją. Warto zainwestować w dobry krem, jak choćby Vialise, który wzmocni działanie treningów. Dodatkowo ujędrni i odmłodzi skórę oraz poprawi jej krążenie. Polecamy: http://przepisnacellulit.pl/co-powinien-zawierac-dobry-krem-na-cellulit/

Cellulit można pokonać w kilka tygodni. Wystarczy regularna praca oraz zmiana nawyków żywieniowych, by cieszyć się pięknym ciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − = 13