Category Archives: informacje

Krem ujędrniający do biustu – Skuteczność, składniki, wspomaganie serum

jędrne piersi

1. Dlaczego ocenia się kremy do biustu jako skuteczne?     Nie ma chyba równie silnego atrybutu kobiecości jak piersi. Działają one na wyobraźnię tak mocno, że ich erotyczna funkcja zwykle wypiera tę prozaiczną – daną kobiecie przez biologię. Marzenie o dużych, jędrnych i kształtnych piersiach nie jest jedynie wynikiem chęci podobania się mężczyznom. Kobieta potrzebuje własnej akceptacji i zawsze… Read more »

Zabiegi ujędrniające skórę – co powinnaś o nich wiedzieć?

zabieg na ujędrnianie skóry

Wraz z wiekiem skóra traci gęstość, elastyczność i staje się mniej napięta. Ujędrnianie skóry staje się realną koniecznością, jeśli chcemy pozostać atrakcyjne i nadal młodo wyglądać. W celu poprawienia stanu skóry, warto odwiedzić gabinety kosmetyczne, oferujące zabiegi ujędrniające, które pomogą nam przywrócić skórze optymalną gęstość i napięcie.

Kilka minut i… po włosie!

depilacja laserem

Zastanawiałaś się kiedyś, jakby to było mieć idealnie gładkie ciało bez wysiłku? Bez ciągłego katowania się bolesnymi plastrami z woskiem czy kaleczenia się maszynką do golenia? Każda z nas chciałaby uzyskać taki efekt nie musząc jednocześnie martwić się o wrastające włoski czy podrażnienia skóry. Trudno jednak pozbyć się niechcianego owłosienia stosując domowe metody. Dlatego z pomocą przychodzi profesjonalna depilacja laserowa,… Read more »

Rozstępy – metody usuwania

blizny na skórze

Rozstępy są rodzajem zmian skórnych. Przybierają postać nierównych linii o brawie różniącej się kolorytem od reszty skóry. Czerwone rozstępy lub linie o fioletowym zabarwieniu, zwykle są zmianami powstałymi niedawno. Po upływie kilku tygodni lub miesięcy linie bledną i przybierają postać srebrzystych lub białawych linii są to tzw. białe rozstępy.

Problem z zajściem w ciążę – może to endometrioza

Endometrioza jest chorobą, która jest spowodowana pojawiającymi się ogniskami komórek śluzówki macicy, poza jamą macicy, głównie w jajnikach, jajowodach, w pochwie, pęcherzu moczowym, a nawet w jelitach. Powoduje to powstawanie torbieli i cyst, które wraz z postępującą chorobą, skutkują pojawieniem się dokuczliwych objawów. Objawy endometriozy Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dość trudną do diagnozowania. Potrafi przez lata rozwijać się w organizmie,… Read more »

Padaczka u kobiet w ciąży

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, wynikające z uszkodzeń mózgu i mogące mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Jest to choroba bardzo podstępna i w określonych warunkach niebezpieczna. Bez wątpienia, szczególną ostrożność epileptyczki powinny zachować w sytuacji ciąży. Właściwa opieka medyczna i wdrożenie skutecznego leczenia pozwala na prawidłowe donoszenie ciąży oraz urodzenie zdrowego dziecka w ponad 90% przypadków. Przede wszystkim, sama ciąża nie powoduje… Read more »

Poparzenie barszczem Sosnowskiego – objawy

Każdego lata człowiek narażony jest na toksyczne i groźne dla zdrowia oraz życia działanie natury – zarówno jadowitych zwierząt, zamieszkujących swoje siedliska, jak również i roślin, które mogą dawać groźne efekty po bezpośrednim kontakcie. W ostatnich latach lekarze szczególnie ostrzegają przed rośliną, która długo uznawana była za pastewną, zwłaszcza w latach 50. XX wieku, czyli barszczem Sosnowskiego. Roślina ta, zwana… Read more »

Pochodzenie barszczu Sosnowskiego

Wiele mówi się obecnie, zwłaszcza w miesiącach letnich, o zagrożeniach, które niesie za sobą kontakt z barszczem Sosnowskiego. Roślina jest groźna nie tylko w bezpośrednim zetknięciu, ale również i w swoim otoczeniu, jako że specjalne olejki eteryczne znajdujące się na niej, są toksyczne dla istot żywych – zarówno człowieka, jak i zwierząt domowych czy gospodarskich. Niewiele jednak osób wie o… Read more »

Objawy poparzenia barszczem Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to niezwykle niebezpieczna roślina, która przywędrowała do Polski z rejonów Kaukazu. Jej występowanie zawdzięczamy radzieckim uczonym, którzy w latach 50. XX wieku podarowali szczep tej rośliny Polakom w darze. Podobnie jak inne państwa bloku wschodniego, w latach 70. XX wieku zaczęliśmy uprawiać barszcz Sosnowskiego, jako paszę dla zwierząt. Szybko dostrzeżono jednak jej zgubny wpływ na inne uprawy, a… Read more »

Leczenie poparzeń barszczem Sosnowskiego

O tym, jak groźny jest barszcz Sosnowskiego nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt domowych, głośno jest już od kilku lat. Ta niezwykle wytrzymała i dobrze przystosowana do wrogiego otoczenia roślina daje się we znaki szczególnie latem, kiedy zwiększa się jej toksyczność. Wiele osób bagatelizuje drobne efekty oparzeń barszczem, w ogóle nie kojarząc ich z rośliną, a uważając raczej za… Read more »